Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Buz Başlık sistemi piyasada kullanılan bir çok cihazda bulunmakta olup bir tek cihaza özgü cihaza özgü bir sistem değildir. Günümüzde bazı firmalar Buz Başlık Lazer teknolojisini kendi cihazlarına özgü gibi sunmaktadırlar. Fakat bu teknoloji lazer epilasyon sistemlerinde yanık riskine karşı  tamamen deriyi korumak amacıyla tüm lazer üreticileri tarafından cihazlarda kullanılmaktadır. Cihazların arasındaki tek fark ise şudur. Başlık üzerindeki soğutma sisteminin ulaşabildiği maksimum soğukluk derecesi önemlidir. Bu özellik ise dünyada sadece  XLASE Lazer’  de -10 derece soğukluğa kadar ulaşmaktadır.
 
Erkeklerde ve bayanlarda kıl yapısı sert acı eşiği düşük kişilerde tamamen acısız ve ağrısız sırt yanak ense kol ve özel bölgelerde istenmeyen kıllardan kurtulmak Xlase Lazer ile mümkün. Acı hissini azaltan özellikleri ise gücü ve soğutma sisteminde kullanılan teknolıjiden kaynaklanmaktadır.
 
Lazer Epilasyon bazı teknolojiler ile sadece yaz aylarında uygulanabilir. Alexandrite, nd YAG ve IPL cihazları ile yazın epilasyon uygulamak risklidir. Yanık vakalarına sebep olabilmektedir. En ideal ve kullanılan teknoloji Diode lazer teknolojisidir. Bunun sebebi ise diode lazer teknolojisinin diğer teknolojilere kıyasla deri üzerindeki pigmentleri deforme etmeden kıl köküne ulaşmasıdır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu kullanılan cihazların orjinal ve sertifikalı ayrıca teknik dökümanlarındaki özellikleri tam olarak uygulayabilen cihazlarla yapılması gerekmektedir. Uzak doğu cihazlarda tam performans alınamadığı için başarısız sonuçlar oluşabilmektedir.
 
 
Lazer Epilasyonda kullanılan bazı teknolojiler vardır. Bunlar Alexandrite lazer, nd YAG lazer, IPL Foto Epilasyon ve Diode Lazer teknolojileridir. Epilasyonda en iyi sonucun alınabilmesi için bu teknolojilerden birinin veya bir kaçının bir arada kullanılması gerekmektedir. Tek bir teknoloji ile işlem yapılmak isteniyorsa en ideal seçin diode lazer dir. 2012 yılından bu zamana kadar dünyada satışa sunulan Xlase Lazer gücü ve soğutma sistemi sayesinde en iyi sonuçların alındığı cihaz olmuştur. Xlase Lazer cihazının en önemli özelliği ise Alexandrite ve Diode Lazer teknolojilerinin tek bir cihazda kullanılıyor olması avantajı ile cinsiyet ayırt etmeksizin en ince ve kalın kıllarda %94 oranında başarı elde eden bir cihaz olmasıdır. 
 
İnce tüyler, açık renk ve kızıl renkte olanlar uzun zamandır lazer epilasyon tedavisi uygulatamıyordu. Bu kişiler, jilet, ağda tüy dökücü krem gibi yöntemleri deniyordu. Ancak 2012 yılında geliştirilen Xlase Lazer™ epilasyon cihazı bu sorunu kökünden çözdü. Yani artık ne kadar açık renkli tüy sahibi olursanız olun bu teknoloji ile siz de istenmeyen tüylerinden kurtulacaksınız.
 
Işığa karşı aşırı duyarlılığı olan kişiler
Güneş ışığına karşı hassasiyeti artırdığı bilinen ilaçları kullananlar
Epilepsi hastaları
Antikoagülan ilaç kullananlar
Son 6 ayda izotretinoinin etken maddesi içeren ilaç ( Roaccutane ) kullananlar 
Hipertrofik yara izi veya keloid oluşumu öyküsü olanlar
Uygulama yapılacak alanda açık yara, enfeksiyon, şüpheli lezyonu olan kişiler
Uygulama yapılacak alanda radyoterapi tedavisi görmüş kişiler
Cilt kanseri geçirmiş veya cilt kanseri tedavisi gören kişiler
Lupus hastaları
Altın preparatları ile tedavi gören ve daha önce tedavi görmüş kişiler
Hamileler ve hamilelik şüphesi olan kişiler
Ergenlik çağındakiler (ergenlik döneminde aşırı tüylenme varsa doktor kontrolünde yapılmalıdır)
 

Başka Bir Sorunuz Mu Var?