epilasyonda-erkeklerin-tercihi

EPİLASYONDA ERKEKLERİN TERCİHİ

Lazer epilasyon denildiğinde akla sadece kadınlar gelirdi. Artık günümüzde erkeklerinde ihtiyacı olmaya başlayan lazer epilasyon erkekler tarafındanda tercih edilmeye başladı . Birçok erkek daha temiz ve rahat bir görünüm için güvenli ve bilimsel çözüm olan lazer epilasyona yönelmeye başladı. Yapılan araştırmalar artık daha fazla erkeğin lazer epilasyonu tercih ettiğini göstermektedir. Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin büyük çoğunluğu vücudundaki kıllardan tamamen arınmak istemiyor. Bunun yerine göğüs, sırt ve omuz bölgelerindeki kontrolden çıkmış kıllardan kurtulmak istiyorlar. Sadece vücut için de değil aynı zamanda sakal şekillendirme, sakal üstü ve kaş arası gibi bölgelerde de estetik amaçlı lazer epilasyonu tercih ediyorlar. Batık kıllar için kalıcı bir çözüm sunması da erkekler tarafından çokça tercih edilme sebepleri arasındadır.

Günün 24 saatini pürüzsüz bir ciltle geçirmek varken tıraş bıçağı ile uğraşmak istemeyen erkekler için ana sorun ve en büyük engel acı korkusudur. Kadınlara göre daha kalın ve yoğun kıllara sahip erkekler için geleneksel lazer epilasyon yöntemleri fazla ağrılıdır. Ağrı toleransı düşük birçok erkek bu nedenle lazer epilasyona hep mesafeli davranmıştır. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınını emmesi sonucu gerçekleşir. Lazer ışını, kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Kıl ne kadar kalın ve yoğun olursa, lazer ışınının emilimi de o denli yoğun olur ve dolayısıyla daha fazla acı duyulur.

XLASE LAZER ile Ağrısız Erkek Epilasyonu

XLASE LAZER lazer epilasyon teknolojileri arasında öne çıkan yenilikçi bir yöntemdir. Kullandığı patentli teknolojiler ile lazer epilasyon ağrısını nerdeyse tamamen ortadan kaldırmıştır. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi enerjiyi bütün olarak vermek yerine, cildin üzerinde ütü yapar gibi enerjiyi dağıtarak veriyor. Patentli Motion Speed teknolojisi olarak adlandırılan bu yöntemde başlık cilt üzerinde sürekli hareket halindedir, bu sayede acı hissedilmiyor. Gelişmiş soğutma sistemi ise patentli MCW teknolojisine sahiptir ve cildin uygulama esnasında -10 °C’ye kadar soğutulmasını sağlıyor.

Avrupa’nın en çok tercih edilen cihazı İtalyan üretimi XLASE Lazer epilasyon alanında büyük bir gelişmedir.  Lazer epilasyondan ağrı nedeniyle çekinen erkekler için iyi bir çözümdür. Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış istenmeyen tüylerde %85-90 oranında kalıcı azalma sağlamaktadır. Ortalama 6-8 seans uygulama yeterlidir. 2-3 seans sonra kıllarda önemli ölçüde incelme ve seyrekleşme ortaya çıkar.

Yüksek hızı sayesinde lazer epilasyon seans süresini yarı yarıya kısaltmıştır. Örneğin; 10 dakika gibi kısa bir sürede sırt lazer epilasyonu tamamlanır. . Ağrısız, yan etkisiz, hızlı, güvenli ve etkili Lazer İtalyan Teknolojisi tüm bu avantajları ile modern erkeklerin lazer epilasyon tercihi olarak en ön sıralarda yer almaktadır.

Diğer Yazılar

01

epilasyonda-erkeklerin-tercihi

EPİLASYONDA ERKEKLERİN TERCİHİ

EPİLASYONDA ERKEKLERİN TERCİHİ Lazer epilasyon denildiğinde akla sadece kadınlar gelirdi. Artık günümüzde erkeklerinde ihtiyacı olmaya başlayan lazer epilasyon erkekler tarafındanda tercih edilmeye başladı . Birçok

02

lazer-epilasyon

LAZER EPİLASYON YAZ AYLARINDA YAPILIR MI?

LAZER EPİLASYON YAZ AYLARINDA YAPILIR MI? Lazer Epilasyon Cihazları Lazer Epilasyon Cihazları, epilasyon amacı ile 1960 ve 1990 yılları arasında uzmanların uzun süren araştırma ve geliştirmeleri ile

03

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANAMAZ ?

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANAMAZ ? Özellikle şeker hastalığı olan ve ağır ilaç tedavisi altında olan kişilerin uygulamayı yaptırmaya başlamadan önce mutlaka doktoruyla görüşüp , işlem

04