LAZER EPİLASYON YAZ AYLARINDA YAPILIR MI?

Lazer Epilasyon Cihazları, epilasyon amacı ile 1960 ve 1990 yılları arasında uzmanların uzun süren araştırma ve geliştirmeleri ile birlikte günümüzdeki şekillerini almışlardır. Kıllı üretral greftlerde kullanıldı ve başarılı sonuç alındı. Bu yıllara kadar kullanılan klasik yöntemlere, özellikle de elektro-epilasyona kıyasla hızlı, az ağrılı, daha etkili ve yan etkilerinin daha az olacağı öngörülerek, bir alternatif olarak öne sürülmekle kalmadı, hızla yayıldı. O zamanlar ilk defa Alexandrite ve Nd-YAG lazer teknolojileri ile epilasyon yapıldı.

Fakat yaz aylarında bu cihazlar ile lazer epilasyon yapmak halen teknolojilerin ilerlemesine rağmen günümüzde mümkün değil, Nd-YAG ve Alexandrite lazer epilasyon cihazları kullanan hastane ve merkezler yaz aylarında cihazlarını kullanamazlar, çünkü eğer uygulama yaptırdığınız bölgeniz güneş görürse uygulama sonrası ciddi cilt yanıkları ve lekeler oluşabilir ve bunun riskine de akıllı ve bilinçli merkezler girmezler.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yaptırabileceğiniz tek teknoloji XLASE Lazerteknolojisidir. Bu teknoloji İtalya’da Biotec Italia firması tarafından Epilasyon Lazer cihazları için geliştirdiği teknolojidir. İlk olarak 2009 yılında üretilen bu lazer epilasyon teknolojisi Klinik çalışmaları tamalandıktan sonra Avrupa’da 2011 yılında satışı sunulmuş ve kısa zamanda Avrupa’nın en çok tercih edilen cihazı olmuştur. Ülkemize ise firmanın Türkiye temsilcisi olan NORA MEDİKAL firması tarafından 2016 yılında getirilmiş ve satışa sunulmuştur. Görmüş olduğu yoğun talep ile bugün ülkemizde birçok merkez ve klinik de bu teknoloji kullanılmaktadır.

İtalyan teknolojisi olan XLASE Lazer cihazının yaz aylarında yanık riski olmadan ve acısız epilasyon yapabilmesi sayesinde , bu teknoloji ile yaz aylarında da durmadan epilasyon seanslarına devam edebilirsiniz, bu lazer cihazı yüksek güçlü soğutması sayesinde cildinize uygulanan lazer ışığının teninize zarar vermesini engeller. Ayrıca çok hızlı atım sıklığı seansların çok kısa sürede tamamlanmasını sağlıyor. Günümüzde doğru merkezlerde ve kaliteli orijinal Diode Lazerler ile yaz aylarındada Epilasyon yapmak mümkün hale gelmiştir.

Diğer Yazılar

01

02

03

04